♥ DOVOLENÁ OD 2. DO 8.6.2023 ♥

Není sérum jako sérum

 

Pleťové sérum je vícesložkový kosmetický přípravek s tekutou konzistencí, pro který je typická vyšší koncentrace účinných látek. Vzhledem k obsahu je nutné rozlišovat séra olejová a séra hydratační a podle toho je také správně používat.

Hydratační sérum

Hydratační má za úkol udržet vlhkost v pokožce po dlouhou dobu, vyživit ji a rozzářit. Buď neobsahuje olejovou složku vůbec, nebo jen v malém množství. Na hydratační sérum tedy vždy aplikujeme krém nebo olej. Použít můžeme samozřejmě i olejové sérum. Hydratační séra mohou mít různá složení – jedno z nejznámějších je to hyaluronové, které má lehce gelovou konzistenci. Za povšimnutí však stojí i "lahůdka" Růžové z nebe, která Vám pleť neuvěřitelně zjemní, „nacucá“ a rozzáří. Kdo nezkusil, neuvěří, co s pletí svede! Hydratační séra se většinou velmi rychle vpíjí do pokožky, proto je vhodné pracovat rychle – nanést jej na pleť a ještě za vlhka aplikovat závěrečnou péči k uzamčení této vlhkosti v pokožce. Výsledky uvidíte ne-li hned, tak za pár dnů.

   

 

 

                                                        


Olejové sérum

je vlastně směs více druhů olejů, přičemž část mohou tvořit i oleje vzácné, vitamín E, vitamín A (retinol) apod. Více druhové pleťové oleje s pečujícími složkami tedy zjednodušeně lze pokládat za sérum, i když se tak zrovna nejmenují. Účinky mají oproti jednodruhovým olejům intenzivnější. Olejové sérum se tedy používá se stejně jako každý jiný pleťový olej, tedy výhradně na vlhkou pleť – ideálně ihned po pleťové nebo květinové vodě. Použít lze pod něj samozřejmě také hydratační sérum. Důvodem je to, že olej nedokáže sám o sobě pleť hydratovat. Zato umí účinně uzamknout vlhkost v pleti, kterou jí ale předtím musíme dodat. Přes vlhkost pak dokáže pleť vstřebat účinné látky v olejích obsažené. Pokud olej aplikujete na suchou pleť, moc si z něj nevezme a zůstane akorát mastná. 

     

      

     

    V nabídce najdete i mnoho dalších vícesložkových olejů, například: Královská řada od Saloos, Pleťový olej Rozzářená s jemným třpytem a mnohé další: viz kategorie Pleťové oleje a séra.