♥ ROZVOZ PO OPAVĚ ZDARMA ♥

Ochrana dětské pleti v zimě

 

 

Končí nám říjen, teploty pomalu padají a rána už jsou opravdu chladná. Nedá se nic dělat, musíme se smířit s tím, že s blížícím se listopadem můžeme počítat s teplotami kolem mrazu (minimálně v ranních hodinách) a možná se objeví i první sníh. Ať už jste milovníky zimní části roku, nebo ne, jisté je, že pleti zima zrovna neprospívá. Stejně tak prudké změny teplot při střídání vnitřních a vnějších prostor. Chlad v kombinaci s větrem pleť velice vysušuje a když se do toho přidá i mráz, hrozí vznik většího podráždění a mikrotrhlinek. A to nemluvím o čím dál častějším výskytu ekzémů, kterým chlad také „pomáhá“.

U dětí je riziko poškození pokožky ještě větší, protože například pokožka miminek je až 5x slabší, než pokožka dospělého člověka. Jemná pleť novorozenců je ohrožena už od teplot kolem 5 °C (při teplotách pod -10 °C by pak neměla takto malá miminka ven vůbec), u starších dětí do 3 let je tato hranice u bodu mrazu. V případě, že je nechráněná dětská pleť vystavena takto nízkým teplotám, dochází k jejímu vysoušení a potížím s prokrvováním. To poznáme tak, že se na pokožce začnou objevovat bílé flíčky. Základním pravidlem je používat na ven krémy bez obsahu vody. Voda totiž chlad přenese do pokožky a tak by mohla kůže po použití obyčejného hydratačního krému ještě více prochladnout a poškodit se. Vybíráme tedy vždy výživné a hutné krémy a másla s bezvodým složením, které na pleti vytvoří ochranu.

Naštěstí přírodní kosmetika na České péči je pro tyto účely jak dělaná. Naši výrobci do svých krémů vodu téměř nepřidávají, můžete být tedy bez obav vybírat to nejlepší pro Vás i pro děti. Připravte se na zimu včas, ať Vás ranní mrazík nezaskočí. Vybírat můžete v sekci Péče o děti Dětský krém Olinka (Nobilis Tilia) je pro tyto účely velmi oblíbený. Chybu však neuděláte některým z pleťových másel značek Purity Vision (mrkněte například měsíčkové) nebo šlehané levandulové krémy značek LuNatura či Alma.