DÁREČEK KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE ♥ ROZVOZ PO OPAVĚ ZDARMA ♥

Ohlédnutí za rokem 2021 – s kůží na trh

  

 

Minulý rok byl pro hodně z nás opět obecně z těch náročnějších, ale jestli se jako já snažíte hledat to dobré a vyzobávat drobečky štěstí v každé situaci, určitě v něm něco opravdu hezkého a dobrého najdete. A pokud vzhlížíme k budoucnosti s nadějí, táhne nás kupředu vidina toho, že to nejlepší možná teprve přijde.

Nejvíce jsem v minulém roce soucítila s rodiči dětí školou povinných, protože ustát dlouhodobou domácí výuku, homeoffice, lockdowny… to chtělo pořádnou dávku trpělivosti (mnohdy určitě i sebezapření a dost možná i vína :). Sama jsem maminka dvou dětí – naštěstí ještě moc malých na to, aby se nás tato omezení výrazněji dotkla. Staršího syna mám ve školce, s mladším jsem ještě doma. Vlastně jsem v takovém malém lockdownu už přes 5 let. A i to mne vedlo k tomu, abych šla nakonec s kůží na trh – se zdravou, hydratovanou kůží na internetový trh.

K založení e-shopu mě vlastně dovedl manžel, který se obchodem zabývá už nějaký ten rok. Já o sobě vždy říkala, že jsem silně nepodnikatelský typ (a taky jsem o sobě kdysi říkala, že ze mne nikdy nebude blondýna, ale o tom až jindy :). Myslela jsem si, že na něco takového asi nemám buňky, ale musím říct, že tato příležitost mě opět tzv. nakopla. Touha po seberealizaci, překračování vlastních (domnělých) limitů a myšlenky na to, co bude po dlouhé rodičovské mě nakonec přiměly jednat. A jelikož se o přírodní kosmetiku zajímám už asi 10 let, byla pro mne jasná volba. České výrobce před těmi zahraničními preferuji ve většině případů (minimálně co se týká kosmetiky a potravin), takže omezení na místní produkci bylo jasné. Celý koncept i směr, kam by se měl e-shop do budoucna ubírat, jsem tak vlastně měla hotový během pár dní. Jako správná žena činu jsem se během prázdnin vrhla do práce, abych v září se značnou dávkou nervozity spustila ostrý provoz e-shopu. Zatím mám za sebou pár měsíců a pocity se střídají, nicméně už teď vím, že ať to dopadne jakkoliv (a já věřím, že to dopadne dobře), stálo to za to. Naučila jsem se spoustu nových věcí! Celý e-shop řeším zatím sama a s některými technickými záležitostmi mi pomáhá manžel. A i když vím, že je stále hodně co zlepšovat, jsem na sebe svým způsobem hrdá, že jsem to zvládla. A nejen to. Poznala jsem při propátrávání českého „přírodněkosmetického trhu“ spoustu lákavých značek s velmi příjemnými a sympatickými majiteli, kteří stojí za to, aby se o nich vědělo. A to mám také v plánu. Přinést Vám jich na Českou péči co nejvíce a pomoct je tak dostat do povědomí co nejvíce lidem. Na rok 2022 chystám další nové spolupráce. Hned v lednu se můžete těšit na Mýdla od Kiki z Olomouckého kraje a pražskou značku kadidlové kosmetiky Luban. Další zatím prozrazovat nebudu, ale u těchto dvou to nekončí :)

Navíc se v průběhu roku můžete těšit na produktová videa, kde se Vám pokusím shrnout své skromné poznatky z mnou odzkoušených výrobků. 

Na závěr bych Vám všem chtěla popřát mnoho štěstí a radosti v novém roce a především zdraví Vás i Vašich rodin, protože to je to nejdůležitější, co si můžeme navzájem přát.

 

Vaše Marcela