♥ ROZVOZ PO OPAVĚ ZDARMA ♥

Podzim

  

Podzim je spolu s jarem mé nej období - miluju ty barvy - teplé zemité tóny mne prostě definují :) Po skončení prázdnin začíná babí léto - ještě stále je všechno krásně zelené, sluníčko hřeje, ale není už takové horko. Druhá, barevná část podzimu, je zase tak okouzlující, že láká na výlety do přírody víc, než kdy jindy. S dětmi chodíme každoročně pouštět draky a většinou opečeme na ohni nějaký ten špekáček.

Ale jak už je to asi se vším - podzim má i své stinné stránky. Když je škaredě, tak to vážně stojí za to - podzimní plískanice už tak okouzlující nejsou. A s návratem dětí do škol a školek řešíme časté virózy a jiné nemoci. S úbytkem slunečních paprsků se začínají objevovat i další nepříjemnosti, od kterých jsme si třeba v létě trochu oddychli - ano, ekzém je zpět, lupénka se zhoršuje... Proto choďte hodně ven a přijímejte Déčko ze sluníčka, co to jen jde! Zima je totiž bohužel v tomto ohledu nemilosrdná a nezbyde nám nic jiného, než příjem vitamínu D z jiných zdrojů (mořské ryby, vejce, vit. D v kapkách...). 

Přichází tedy období, které umí být sice velice krásné, ale zároveň takové, kdy bychom o sebe a své zdraví měli opravdu pečovat. Nejlepší je samozřejmě přijímat vitamíny v jejich přirozené formě po celý rok, nicméně teď bychom měli opravdu přitvrdit. Naštěstí nám příroda středoevropského podnebí přináší velkorysou nabídku sezónního ovoce a zeleniny, se kterou bude dodržení vyvážené životosprávy hračka.

S výživou totiž samozřejmě souvisí i stav pleti. Navíc je velice důležité ji právě v tomto období pěkně připravit ji na zimu. Dodržujte i nyní základní pravidlo péče o pleť - ČISTIT a HYDRATOVAT krémy či olejíčky! Přírodní kosmetika je doslova nabouchaná účinnými látkami, které Vám pomůžou pleť krásně vyživit a jejich aromaterapeutické účinky také stojí za to. V péči o pleť i o pokožku celého těla můžeme sáhnout po hutnějších olejích nebo (mých oblíbených) máslech.

Mimochodem - používáte bambucké máslo i na obličej? Pokud si říkáte, že samotné je pro vaši pleť příliš hutné, vyzkoušejte jeden z námi nabízených krémů - všechny pleťové krémy na našem webu mají totiž bambucké máslo v základu. Jsou však obohacené dalšími rostlinnými extrakty a oleji, aby vyhovovaly právě Vašemu typu pleti a udělaly vás zase o něco krásnější. 

Dalším kosmetickým tipem jsou přírodní deodoranty - ještě jste je neměli odvahu vyzkoušet? Kdy jindy, než teď - není horko a nemusíte se tedy bát, že nezafungují tak, jak byste si představovali :) Okouzlí Vás svou vůní a můžete být klidní, že svému dopřáváte přírodní péči, která nedráždí a neuvolňuje do těla syntetické látky. Kromě už velice známých deodorantů Deoguard máme i "deoše" od provoněné značky Biorythme - v nabídce jsou prozatím jen malá balení, takže vyzkoušejte a uvidíte. Kdyby se osvědčily, zajistím balení větší až obrovská :)

Hýčkejte se s Českou péčí a užívejte podzimních dní k výletům a novým zážitkům!