♥ ROZVOZ PO OPAVĚ ZDARMA ♥

Ekologické balení zásilek

Zásilky k Vám budou putovat v nejrůznějším složení. Ať už bude zrovna ten Váš pečující balíček vypadat jakkoliv, vždy si můžete být jistí, že zboží bude jako zabaleno bezpečně a s veškerou péčí. Základní myšlenka ekologického a co nejudržitelnějšího balení je ta, že se zbytečně nevytvářejí nové odpady (což obaly zkrátka jsou). V maximální míře využívám toho, co už minimálně jednou uplatnění našlo. Krabička tedy může vypadat trochu zašle, může mít na sobě známky jiných polepů či tisků. Na bezpečné zalepení je využívána výhradně papírová lepicí páska. Pokud tedy krabičku dále nevyužijete, můžete ji rovnou vytřídit do papírového odpadu.

Výplně mohou být i plastové - ne, že bych je nakupovala, ale využívám těch, které se ke mě dostaly od dodavatelů, s jinými zásilkami, nebo odběrem od známých či firem v mém okolí. Papírové výplně bude tvořit například skartovaný papír (samozřejmě vždy neznečištěný) - ať z firem, či domácnosti (jaké by snad mohlo být lepší využití neustálého přísunu letáků :) ).

Při osobním odběru bude zboží předáváno v papírových taškách.

V tomto ohledu může každý přispět svou pomyslnou kapkou do pomyslného mlýna a zkusit co nejvíc opakovaně využívat toho, co už máme. Dozajista to nejde úplně se vším, ale když se zamyslíme, určitě se kolem nás něco najde.