DÁREČEK KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE ♥ ROZVOZ PO OPAVĚ ZDARMA ♥

podzim

 

Podzim je spolu s jarem mé nej období - miluju ty barvy - teplé zemité tóny mne prostě definují :) Po skončení prázdnin začíná babí léto - ještě stále je všechno krásně zelené, sluníčko hřeje, ale není už takové horko. Druhá - barevná - část podzimu je zase tak okouzlující, že láká na výlety do přírody víc, než kdy jindy. S dětmi chodíme každoročně pouštět draky a většinou opečeme na ohni nějaký ten špekáček.

Ale jak už je to asi se vším - podzim má i své stinné stránky. Když je škaredě, tak to vážně stojí za to - podzimní plískanice už tak okouzlující nejsou. A s návratem dětí do škol a školek řešíme časté virózy a jiné nemoci. S úbytkem slunečních paprsků se začínají objevovat i další nepříjemnosti, od kterých jsme si třeba v létě trochu oddychli - ano, ekzém je zpět, lupénka se zhoršuje... Proto choďte hodně ven a přijímejte Déčko ze sluníčka, co to jen jde! Zima je totiž bohužel v tomto ohledu nemilosrdná a nezbyde nám nic jiného, než příjem vitamínu D z jiných zdrojů (mořské ryby, vejce, vit. D v kapkách...). 

Přichází tedy období, které umí být sice velice krásné, ale zároveň takové, kdy bychom o sebe a své zdraví měli opravdu pečovat. Nejlepší je samozřejmě přijímat vitamíny v jejich přirozené formě po celý rok, nicméně teď bychom měli opravdu přitvrdit. Naštěstí nám příroda středoevropského podnebí přináší velkorysou nabídku sezónního ovoce a zeleniny, se kterou bude dodržení vyvážené životosprávy hračka.

S výživou totiž samozřejmě souvisí i stav pleti. Navíc je velice důležité ji právě v tomto období pěkně připravit ji na zimu. Dodržujte i nyní základní pravidlo péče o pleť - ČISTIT a HYDRATOVAT krémy či olejíčky! Přírodní kosmetika je doslova nabouchaná účinnými látkami, které Vám pomůžou pleť krásně vyživit a jejich aromaterapeutické účinky také stojí za to. V péči o pleť i o pokožku celého těla můžeme sáhnout po hutnějších olejích nebo (mých oblíbených) máslech.

Mimochodem - používáte bambucké máslo i na obličej? Pokud si říkáte, že je pro vaši pleť příliš hutné, vyzkoušejte pleťové krémy od bebutter, které kombinují právě bambucké máslo s rostlinnými olejíčky a extrakty. Jejich konzistence je tedy o něco lehčí a můžete si vybrat podle typu pleti hned ze 3 druhů.

Hýčkejte se s Českou péčí a užívejte podzimních dní k výletům a novým zážitkům!